Z roku na rok firmy mają coraz większą tendencję do wykorzystywania w swojej pracy modelu biznesowego opartego na projektach. Głównym powodem tego trendu jest chęć zwiększenia efektywności i wydajności zespołu. Jeśli chcesz, aby specjaliści współpracowali ze sobą na jeszcze wyższym poziomie, mogli dzielić się wynikami swojej pracy, a także móc planować kwestie związane z projektami, wystarczy jedno z poniższych narzędzi. Narzędzie do zarządzania projektami pomoże uporządkować przepływ informacji, zapewnić terminową realizację zadań i odpowiednią alokację zasobów. Obecnie na świecie możemy znaleźć wiele takich aplikacji, dlatego zebraliśmy tutaj pięć programów, które zasługują na największą uwagę. Wszystkie systemy posiadają również podstawowe funkcje, więc „narysujemy” ich mocne strony i te cechy, które wyróżniają je na tle pozostałych. Każdy z programów posiada wersję w języku angielskim, niektóre posiadają również polską. Jeśli szukasz programu do zarządzania projektami, dobrze trafiłeś. W tym artykule porównamy możliwości programów i ich wymagania.
System Flowgres to kompleksowa platforma do zarządzania projektami, która zawiera praktycznie wszystko, czego potrzeba do zarządzania projektem.
Zaletą Flowgres jest platforma online. Możliwość trzymania programu w chmurze pozwala na szybką pracę i ciągłe wsparcie techniczne. Jednocześnie mamy dostęp do aplikacji z dowolnego urządzenia: Windows, Android oraz MacOS.
System jest jednocześnie kompleksowy i intuicyjny. Jeśli chcesz, aby Twój klient był zawsze poinformowany o postępach projektu, możesz pozwolić mu zalogować się do Flowgres i przeglądać wybrane obszary. Szybko nauczysz się w pełni z niego korzystać.
Z pomocą Flowgres możesz budować harmonogramy projektów, śledzić postęp prac i organizować współpracę. Dzięki Flowgres zarządzasz zasobami, rozmawiasz ze swoim zespołem, zarządzasz plikami i otrzymujesz powiadomienia w czasie rzeczywistym.
Możliwości platformy obejmują:
- Intuicyjne zarządzanie projektami, niezależne od przyjętej metodologii
- planowanie zasobów i terminów z uwzględnieniem konfliktów czasowych
- bezpieczne środowisko pracy dzięki przydzielaniu uprawnień grupom użytkowników
- sprawna komunikacja i wymiana informacji w projekcie
- zarządzanie pełną dokumentacją w projekcie, w tym rewizjami dokumentów
- przydzielanie i delegowanie odpowiedzialności za zadania
- kontrolowanie statusu zadań i ich terminów
- zarządzanie komunikacją z klientem w zadaniach
Aby umówić się na dedykowaną i bezpłatną prezentację funkcjonalności Flowgres,
Easy Redmine to ulepszona wersja Redmine zaprojektowana przez EasySoftware.
Połączenie nowego widoku projektu z większością pożądanych wtyczek i funkcji sprawi, że zarządzanie projektami stanie się przyjemniejsze, poprawi komunikację w zespole, wygodę użytkownika i zaoszczędzi Twój czas.
Jest dodatkowo rozszerzalny o wtyczki do zasobów, Agile, Finance, CRM, Help Desk, a od niedawna także DevOps.
Zalety:
- Łatwy w konfiguracji Konfiguracja EasyRedmine jest łatwa dzięki wstępnie zdefiniowanym rolom i pulpitom nawigacyjnym
- Szybko i bezpiecznie Globalne rozwiązania chmurowe i serwerowe zapewniają najlepszą wydajność
- W pełni modyfikowalny Pulpity nawigacyjne, zaawansowane ustawienia i szablony można dostosować do własnych potrzeb
- Możliwość integracji Ulepszony import API, XML i XLSx oraz Zapier ułatwiają szeroką integrację z systemami zewnętrznymi
Microsoft Project to aplikacja ułatwiająca zarządzanie projektami, czasem, zasobami i finansami danego projektu.
System udostępnia narzędzie do tworzenia harmonogramów, planowania działań oraz nadzorowania prac.
MS Project to bardzo popularna usługa, która w widoczny sposób usprawnia wykonywanie obowiązków i pracę z różnego rodzaju projektami.
Jest to niezwykle ważne w zarządzaniu projektami. Ponadto aplikacja pomaga przydzielać ludziom określone zadania. Dodatkowo kierownik projektu ma wgląd w postęp prac pokazujący zrealizowane elementy projektu wśród wszystkich rozproszonych prac. Bardzo przydatne jest również tworzenie i zarządzanie budżetami oraz wizualizacja etapów projektu.
Kluczowe cechy:
- Zarządzanie projektem
- Zarządzanie zasobami
- Raportowanie
- Zarządzanie zadaniami
- Zarządzanie portfelem
- Planowanie i ustalanie harmonogramu projektu
Jira to rodzina produktów zaprojektowanych, aby pomóc wszelkiego rodzaju zespołom, nie tylko IT, zarządzać swoją pracą.
Tworzenie historii, planowanie sprintu, śledzenie problemów to tylko niektóre funkcjonalności, użytkownicy mogą również generować raporty, które pomagają usprawniać zespoły i tworzyć własne przepływy pracy.
W Jira Core użytkownicy używają zgłoszeń do reprezentowania dokumentów, zadań, a nawet osób. Problemy w Jira mogą reprezentować wszystko, co zespoły chcą śledzić i nad czym pracować. Zgłoszenia są pogrupowane w projekty i pozwalają zaplanować zadania dla Twoich zespołów.
Główne cechy:
- Jedno narzędzie konsoliduje zespół
- Do każdego zadania przypisana jest odpowiedzialna osoba
- Treść ważnych wiadomości nie jest tracona, jak ma to miejsce w przypadku korespondencji e-mailowej
- Każdy proces ma swojego właściciela
- Widoczność pracy każdego członka zespołu
- Proste raportowanie i wgląd w stan działań każdego projektu
Asana to zaawansowana aplikacja do zarządzania projektami grupowymi.
Sprawdzi się zarówno w przypadku hobbystycznych projektów zespołowych, takich jak prowadzenie videobloga, jak i podczas wykonywania obowiązków służbowych.
Wyróżnia się niezwykle intuicyjnym interfejsem i przyjazną szatą graficzną. Asana ma wersję płatną i bezpłatną, ale jest używana głównie jako rozwiązanie biznesowe.
Główne cechy:
- Wiele obszarów roboczych z różnymi projektami. Ułatwia to oddzielenie np. projektów działu marketingu od projektów IT.
- Tablica Kanban o funkcjonalności zbliżonej do Trello.
- Listy kontrolne elementów w zadaniach.
- Widok kalendarza
- Projekty publiczne i prywatne.
- Lista zadań dla każdego projektu.
- Zadania podrzędne
- Tworzenie wykresu osi czasu projektu
W naszym artykule chcieliśmy przedstawić zestawienie 5 najlepszych programów do zarządzania projektami.
Każdy z nich ma swoje zalety, które możemy wykorzystać na własne potrzeby, ale to Ty decydujesz, które narzędzie najbardziej Ci odpowiada.